Коли культура є рушієм прогресу? Які стереотипи заважають нам грамотно застосовувати культуру як інструмент для розвитку себе та України?
Інформаційний привід: Олександр Шокало. Культура – система традиційної духовної орієнтації
6 коментарівВідкрите обговорення
Ваш відгук
Ви повинні бути авторизовані для відправки коментарів.
Червень 12th, 2008 at 20:25
Прогрес буде тоді, коли будемо працювати із справжньою культурою. А сьогодні дуже багато інформації, яка подається як культура – а насправді це пустота. Під культурою в більшості каналів, газет, журналів, сайтів – плітки, дешеві сенсації, приватне життя знаменитостей, а в інший час – шоу, концерти, розваги, беззмістовні фільми, серіали і новини-жахи (про пожежі, аварії, вбивства та інше). Ці “культурні надбання” заповнюють весь вільний час людини і не дають ніякого росту, лише відволікають і забирають час. А на індивідуальні пошуки чогось якіснішого не вистачає сил з нинішними темпами життя.
Червень 20th, 2008 at 19:59
Оксано, це правда!!! Справедливості заради треба визнати, що і сама інколи піддаюся на такий сумнівний вплив ЗМІ. Та й ще у тій сфері працюю. На мій погляд – висновок- такий вплив прогресу. Коли вистачає часу на телебачення, інтернет. А до книги хорошої “руки не доходять”.
Липень 10th, 2008 at 10:46
К превеликому сожалению глядя на все это (мусор на экране телевизора, бред в газетах, видео и аудио материалы и конечно книги) понимаешь, что культура просто была заменена на МАСС_КУЛЬТ.
(я б ее и культурой бы не назвал, а так – образ) Тут действует принцип модно и все такое смотрят/читают/так думают.
образ современного человека (особенно молодежь) – это человек, который хочет выделяться только в своей толпе и быть на нее похожим. Пропал элемент индивидуализма.
основная часть Этой культуры была принесена нам из-за границы по средствам низкопробного “…” ширпотреба (и снова видео-аудио)
И молодежь равняется на Этот “флаг”….
Забывая свои корни и обычаи.
Культурные корни? кто счас сможет назвать (из современной молодежи) хотя б 5-10 деятелей культуры в любой сфере?
И хорошо если каждый 20…
Культурное наследие?
да где ж его счас взять, если нам прививали долго что Украинский язык – это язык села…
Если наследие “железной занавески” Союза
сначала не давала раскрыть потенциал нашего народа, а потом как Союз закончился и “Шторку” открыли к нам в открытое окно хлынуло всякое “…” большим потоком.
И молодежь им захлебнулась…
им не успели рассказать, что все что видишь, слышишь, читаешь и т.д. надо подвергать анализу…
под словом культура счас подразумевают – манеру поведения в обществе. (жаль, жаль и еще раз жаль)
P.S.: если немного сумбурно, извините, просто как-то накипело, если кого-то задели мои слова (нет, я не извиняюсь – ни в коем случае) – я рад. Значит еще не все потеряно, значит люди еще Думают над тем, что читают. А когда Думающего населения страны станет много, может и заживем лучше… (но это уже начинается политика больше, чем культура)
Серпень 7th, 2008 at 16:16
Цілком праві. Так, сьогодні на культурному ринку пропонують, здебільшого, низькоякісний продукт, тому ми його споживаємо. І це на всіх рівнях: нам продають неякісну ковбасу, консерви… Вихід – готувати самому, а щодо культурного продукту – особисто займатись його пошуками. На перших порах (поки немає відповідної культурної політики в державі) потрібно робити саме так. Якщо ми хочемо зберегти своє здоров’я, хочемо збагачуватись кращим і зростати, а не спускатись все нижче і нижче – це наша особиста справа. Ніхто за нас це не зробить.
Коментар mr.Grim про принцип моди наводить на думку, що потрібно заводити моду на якісні фільми, якісні книги, якісну музику тощо. Навіть у дизайнерів є покази саме ВИСОКОЇ моди.
І ще одне, mr.Grim, ми таки заживемо краще, буде ще у нас більше «думаещего населения», але тільки тоді, коли ті, хто ще думають сьогодні, почнуть в цьому напрямку і діяти.
Вересень 21st, 2008 at 18:50
Дуже цікаве ставлення автора до завдань науки щодо розвитку культурної політики. Повз нього пройшли всі сучасні культурологічні тексти. Таке враження, що Україна вперше в світі приступає до наукових досліджень у цій галузі.
Вересень 22nd, 2008 at 12:19
Підтримую автора попереднього коментаря. Держава повинна замовляти в науковців аналітику, дослідження, експертизи, щоб грамотно планувати і прогнозувати розвиток культурної політики в Україні. Однак сьогодні науковці не затребувані в розробці шляхів розвитку культури, і це стосується усіх сфер життєдіяльності суспільства.