Чи дійсно світ знаходиться на грані катастрофи?
Інформаційний привід: Михайло Гречка. Про культуру і мегакультурупва
Власне, розмова про КУЛЬТУРУ – систему морально-духовних уявлень і знань того чи іншого народу, тобто культ того, що природно отримали і таким же чином дотримуються вони, – завжди буде незавершеною, так як у своїй суті вона невичерпна. Невичерпна доти, доки існуватиме саме Людство, буття якого є буттям, насамперед, в культурі, якій завжди передують її ж таки духовно-магічні витоки (вона живиться силами із трансцендентних глибин) і передбачає спільну його участь у створенні високих духовних цінностей людини на планеті Земля. Теж саме можна сказати і про МЕГАКУЛЬТУРУ – не про щось вище і мало кому відоме, наприклад, щодо елітної культури, а дещо загальне від існуючих культур, тобто загальнолюдське, навіть вселенське – руйнівника по своїй природі всіляких умовних і штучних бар’єрів, будівника взаєморозуміння між народами, а не їх поділу на носіїв добра-зла або відчуженням держави і народу…
1 КоментарВідкрите обговорення
Ваш відгук
Ви повинні бути авторизовані для відправки коментарів.
Березень 18th, 2012 at 23:55
В минулі часи було безліч добра, велика кількість чесноти, вистачало добрих прикладів, і зло тонуло в безлічі добра … А що відбувається зараз? Злих прикладів вдосталь, а те добро, що ще залишилося, – мізерне, – говорить у своїй книзі «З любов’ю і болем про сучасну людину» Паісій Святогорець.
В цьому світі зло часто буває активніше добра. Тож людина повинна поспішати робити добро. Творити ж добро – це праця, а іноді і подвиг. Саме культура, яка вміщує безлічі добрих прикладів, подвигів, і спонукатиме нас творити добро. Як тільки сформуємо критичну масу добра, тоді світ справді опиниться на межі катастрофи – катастрофи зла.